קורסים
טיפולים


אימון

אימון (קוצ'ינג) אישי

אדם בוחר להגיע לאימון בדרך כלל כאשר הוא נמצא על פרשת דרכים, התמודדות עם קושי או צורך לבצע שינוי בדרך החיים, ולעתים קושי להגיע לתוצאות.

האימון האישי מיועד להוביל להגשמת מטרות מתוך היכולות הקיימות בידי המתאמן ולא נועד לשנות אותו ואף איננו מנסה להבין את עברו. האימון האישי הינו כלי אשר שואף לתוצאות בזמן קצר יחסית (עד כחצי שנה).

תהליך האימון במהותו הוא סדרת מפגשים בין מאמן למתאמן, כאשר המתאמן מגדיר במהלכם את היעדים שאליהם הוא שואף להגיע, והמאמן חותר לסייע לו להגיע אליהם.

בבסיס הרעיון של תהליך האימון עומדת הגישה האומרת כי לאדם נתונה בחירה חופשית בכל שלב ושלב בחייו ובכוחו לשנות את דרך התנהלותו. נקודה נוספת היא כי לאדם יש יכולת לשנות את מציאות חייו על ידי שינוי תפיסתו את המציאות. המשמעות שהאדם נותן לדברים אותם הוא פוגש היא בידו, ואם ישנה את האופן שבו הוא רואה את המציאות, הוא ישנה גם אותם ומכאן את מהלך חייו. בפני האדם עומדת תמיד האפשרות של שינוי תפיסתו ושינוי דפוסי-פעולתו וכל הנגזר מהם ועל ידי כך להגיע לתוצאות שונות.

ישנם מקרים בהם האדם יכול להוביל את התהליך מתוך עצמו, אך יש מקרים בהם העובדה שהוא גם נושא השינוי וגם מוביל השינוי גורמת לקושי בהתמקדות ואז מתעורר הצורך באדם חיצוני- מלווה, שיוביל את התהליך בצורה מקצועית. המאמן, כאדם שמביט מן הצד, בעזרת הכשרתו המקצועית, ניסיונו המקצועי, הכלים הלקוחים ממגוון תחומי העיסוק, חשיבה תוצאתית ויכולותיו האישיות, יכול ללוות, לפתח אפשרויות חשיבה ופעולה חדשות, לשאול את השאלות הנדרשות להערכתו, לעודד ולשאוף להעצים את המתאמן ולחבר אותו בקשר רציונאלי ורגשי כאחד אל הגשמת מטרותיו ולהצלחה.

תהליך אימון אישי הנחשב ליעיל הוא כזה המביא לידי ביטוי באופן מיטבי את היכולות של המתאמן ומוביל לתוצאות ולהצלחתו. האדם מביא את יכולותיו לידי ביטוי מיטבי, כאשר מאחורי פעולתו עומדת מודעות לערכים שלו, התגייסות למען חלום שהוא רוצה להגשים, או כאשר יש לו אמון ביכולת שלו לבצע זאת. על בסיס זה עושה המאמן שימוש בכלים כמו עידוד, הבאת יכולות למודעות, העלאת ערכים למודעות, קישור בין פעולות ההווה לחזון הפרטי, הבנת מקור החסימות, שימוש בכלי חשיבה תוצאתי, שימוש במשאבים שונים שקיימים כבר בחייו של המתאמן, "השאלת" יכולות מתחום אחד של המתאמן לתחום אחר, כלים מתחום התקשורת הבין אישית, כלים לעבודה רגשית כגון "התמקדות" ודמיון מודרך, ועוד.

אימון (קוצ'ינג) לבעלי הפרעות קשב וריכוז

הפרעות קשב וריכוז (ADHD)
ההסבר הנוירולוגי להפרעת קשב וריכוז הוא: הפרעה הנובעת מבעיה פיזיולוגית ונוירו-טרנסמיטורים המוחיים בעיקר חוסר בדופאמין שמועבר ונספג במוח .האבחנה היא קלינית בעיקרה אך לא תמיד היא מדויקת. באבחון משלבים ראיון עם הילד וההורים, תצפיות של גורמים בסביבתו של הילד על התנהלותו השוטפת, דפוסי התנהגות , בדיקה גופנית ונוירולוגית וטסטים קוגניטיביים. לעיתים הפרעת הקשב מלווה בהיפראקטיביות (פעלתנות יתר) או אימפולסיביות. יש אחוז גבוה בין בעלי הפרעות קשב וריכוז שמאובחנים גם כליקויי למידה, קושי בשליטה על כעסים, מרדניות, הפרעות התנהגות, הפרעות במצבי רוח, חרדות ,הפרעות בשינה וטיקים.

בטרם נגשים להתערבות יש לערוך:

אבחון פסיכולוגי מלא , מבחני שאלונים TOVA נוירולוג או נוירו-פסיכולוג ,להורים ולמחנכת ,הישגים לימודיים,אבחוני רקע התפתחותי.
מומלץ מאוד לערוך במקביל גם מבחנים לאיתור לקויות למידה כדי לעבוד על שניהם במקביל.

ככל שהילדים גדלים ומתפתחים הם חשופים להערות על התנהגותם, לעיתים יש להם בעיה בשליטה על כעסים, הם חשים דחייה, מתקשים בארגון זמן, לא מסוגלים לחלוק את הקשב שלהם בכמה אירועים בו זמנית...והם מפתחים מחשבות שליליות אוטומטיות לגבי עצמם. בהמשך הם בונים מערכת חשיבה והגנה הבאה לסייע להם להתמודד עם המגבלות.

ורד בראון
הפרעות קשב וריכוז

לחצו כאן לכתבה שפורסמה במקומוני השרון

קצת על עצמי

פתיחת קורסים חדשים:


תקשור - בוקר וערב

טרנספורמציה אישיותית - הקורס פותח חלון למודעות והבנות, מרחיב את  הידע על  העידן החדש, מקנה כלים לשימוש באנרגיות חדשות,  יחד עם כלים מעשיים לשחרור מרגשות שליליים ואוטומטים שמנהלים אותנו (וממררים את חיינו...).

הקורס "טרנספורמציה אישיותית"  התקבל בתקשור על ידי ה-"יפות" (יפה ויפה), נלמד בקבוצות אינטימיות וכולל סדנה לעבודה אישית.


שיחזור גילגולים

הכשרת מטפלים אינטויאיטיביים  ובמגע

העצמה אישית ורוחנית

שילוב גישה ההוליסטית (גוף-נפש) בגני ילדים

סדנאות של סופי שבוע :
*  שישבת עם מלאכים
*  קלפים טיפוליים-מנוף לצמיחה
*  נקוי והטענה מרכזים האנרגטיים והתחברות לשפע